• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Köse Yazilari arrow Bu is siyasetle olmaz
Bu is siyasetle olmaz Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
SchlechtSehr Gut 
Mittwoch, 25. November 2009
Bu söylem dışarıdan gelen bir salgın hastalıktır. Size bu hastalıgın sürekli telkin eden bir grubun ve çevrenin olduğunu unutmayınız. Eger bu gruba ve cevreye karşı direnir ve kendinizi zihinsel acıdan koruma altına alırsanız, bu tür söylemler sizi etkisi altına alamaycaktır. Aksi halde, bir zaman sonra bu grubun ve çevrenin kopyası olduğunuzu ve bu iş siyasetle olmaz söylemini söylüyor hale geldiğinizi görürsünüz. Önemli  olan böyle bir düşünce içine girmemek.
Dıştan kaynaklanan „bu iş siyasetle olamaz“ hastalığını iyi ve doğru teşhis edebilmemiz için önce bu hastalıgın hangi ifadelerden meydana geldiğine bakalım.
Siyaset oyalamadır,
demokrasi kafir icadıdır
Politika yalancılıktır
Siyaset yalancıların işidir
Toplum için bir şey yapamazlar
seçsekde ne olacak ki
vs.

Insan milletsiz, millet devletsiz, devlet siyasetsiz, Siyaset insansız olamayacağına göre „ bu iş siyasetle olmaz“ sözü ya bilenler tarafından ya da bilmeyenler tarafından söyleniyordur.
Bilenler tarafından söyleniyorsa bunda bir kasıt vardır- Çünkü ilim, böyle bir şeye asla müsade etmez, söyleyenlerin maksadı  ne ola bilir acaba? Toplumu bölmek mi?
Bilmeyenler tarafından söyleniyorsa, kasıt yok, bilgisizlik vardır. İşte bu tür kişiler Siyaset yaptıkları halde bu iş siyasetle olmaz derler. Bazı örnek verecek olursak:
Siyasi haberleri dinlemek Siyaset değil mi?
Siyaseti konuşmak Siyaset değil mi?
Seçimlerde oy kullanmak Siyaset değil mi?
Bir seçilmiş olandan bir işin yapılmasını istemek Siyaset değil mi?

Bilindiği gibi hastalıkların faydası olmaz zararı olur, dolayısıyla bu bahsetmiş olduğumuz hastalığın hem ferdin kendine hemde topluma çok zararları vardır.
Zararlardan bazıları örnek olarak göstermek gerekirse:
Bu iş siyasetle olmaz demek, bütün insanların ilgilendiği, faydalandığı, davalarına, fikirlerine, ideojilerine, inançlarına hizmet etmek için kullandıkları siyasetten mahrum kalmak demektir.
Bu iş siyasetle olmaz demek, ben, benim ve milletimin yönetimiyle ilgilenmem, kim ilgilenirse ilgilensin demektir.
Siyasetle ilgilenmeyenlerin siyasetiyle ilgilenen mutlaka olur, Ama bunlar bizim siyasetimize ne kadar faydalı olabilirler?
Bu iş siyasetle olmaz demek, devletleri inkar etmekdir, çünki devletler siyasetle yönetilir. Gerçekleri inkar edemeyiz.
Bu iş siyasetle olmaz diyenlerin kurdukları dernek, cemiyet, kuruluşlar ve benzerleri asla başarılı olamazlar. Çünkü en az mensubu olan aile de dahil olamak üzere hiçbir kuruluş siyasetsiz olamaz.

Gelin birde beraberce Siyaset bizi nasıl etkilediğine göz atalım:
Çok kişi „ bizi siyasete / politikaya karıştırmayın“ dedi ve halan demekde, ama şunu unutmayınki siz siyasetin  içindesiniz, sizleri buraya getiren iş ve ekonomi politikası´dır, sizi burada tutan ve çalıştıran sosyal politikadir ve „sizleri buradan artık çalıştınız, verginizi ödediniz, ama artik her şeyimiz var, sizlere ihtiyacımız kalmadı, sizlerde zaten bizim gibi olmadınız, gidin artık“ diyende ırkcı politika değilde ne acaba? Gördüğümüz gibi – günlük yaşamamız her gün siyasetin içindedir.
Bir siyasi kuruluş olarak bizim işimiz sag ve solla, onunla bununla değil bizim davamız burdaki yanabcıların asgari sorunlarını tespit etme ve bunlara çözüm üretme ve Vatandaşımızın hakkını korumak, bunuda gerçekleştire bilmek için: Birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım.
Biz burada huzur içinde, burdaki insanlarla kardeşce bir arada yaşamak isteyenleriz. Türk toplumu olarakda her siyasi mercide temsilcilere ihtiyacımız var. Herkes bu konuda aktiv rol alması gerekiyor, seçilemem diye bu işin içinde olmamak yanlış olur. Aktiv olmasanız bile en azından siyasetle ilgilenlere destek vermemiz gerekmez mi ?

Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 25. November 2009 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Welcher Liste geben Sie bei der AK Wahlen 2019 Ihre Stimme?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics