• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Köse Yazilari arrow Toplum olarak hedefimizi iyi belirliyelim !
Toplum olarak hedefimizi iyi belirliyelim ! Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
SchlechtSehr Gut 
Mittwoch, 25. November 2009

Yazıma başlamadan hedefin kavram olarak ne olduğuna ilk önce bakalım, hedef ulaşılmak istenen yerdir. Toplum olarak hedefimiz ise, beraberce hayatımızda bulunmasını istedigimiz, beraberce çalışarak gerçekleştirmeyi  düşündüğümüz ve kazanılabilen dünya mutluluğuna ait özelliklerdir. Toplum olarak hedefimiz varmı yokmu acaba? Cavabını sizlere bırakmak istiyorum bence

   Hedefi olan toplum

Hedefi olanların ilerlemek için yolları vardır. Çünkü hedef belirlemek yol ve yön belirlemektir. Hedefi belli bir toplum hedefine doğru yürüdükçe ilerler.

   Hedefi olmayan toplum

Hedefsiz toplum sürüklenen kaybeden toplumdurç Çünkünereye gidecekleri nasıl gidecekleri ve ne zaman gidecekleri belli değildir. Hedefsiz toplum, kökleri kesilmiş ağaç gibidir, duyguları beslenmediği için yeşermez. Toplum olarak kendimizi hedefsizliğe mahkum edersek, hedefimizi, geçici hayallerle karıştırrız ve ne talihsiz bir toplumuz diye kendimizi ağıtmaya uğraşırız.

Hedefimizi iyi belirlerde çalışırsak – geleceğimiz için iyi sonuclar cıkacağından emin ola biliriz. Bu yolda başla gözle çalışmamız gerekmezmi, hatta gerekdiği takdirde bütün vaktimizi bu yolda geçirmemiz lazım, daha da yetmezse maddi ve manevi fedakarlık yapma mecburiyetimiz var, ancak   ozaman sonuc ala biliriz.

Gelin beraberce din, dil, ırk, mezhep, dernek, teskilat ayırımı yapmadan bütün insanlığın saadeti, huzuru, refahı, hürriyeti, itibarı ve selameti için var gücümüzle çalışalımki toplum ve kendimiz için hedeflerimizi belirleyelim.

Bunuda ancak kol kola verirsek başara biliriz, gelin ilk adımı beraberce atalım ve ilk önce edinmiş olduğumuz tercübelere dayanarak  asgari sorunları tespit edelimki – toplum olarak bahsetmiş olduğumuz gelecegimiz için hedeflerimizi belirliyelim ve bunları uygulamaya başlayalım.

Sizlerden bireysel olarak ricam, edinmiş olduğunuz veya farkına vardıgınız sorunları

Diese E-Mail-Adresse ist gegen Spam Bots geschützt, Sie müssen JavaScript aktivieren, damit Sie es sehen können

adresine gönderinki bunları bir arada toplıyalım ve herkese duyuralım ve bunları hedeflerimizide belirliyerek nasıl cözeriz onların yoluna bakalım, bunuda ancak beraberce yapa biliriz.

Sizlerden bu konuda katki gelecegini ümit ederek

Montaignenin sözleriyle yazımı bitirmek istiyorum

‘Hedefi olmayan gemiye hiç bir rüzgar yardım edemez’

Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 25. November 2009 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics