• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Belediye Seçimlerinden çikan sonuç!
Belediye Seçimlerinden çikan sonuç! Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
SchlechtSehr Gut 
Mittwoch, 17. März 2010

Bir seçimi daha geride bırakdık, sandık başına gittigimde beni en üzen olay ise ordaki görevlilerin, sizin Vatandaşlarınızda katılım çok azdı demeleri oldu, bu beni o kadar rahatsız etmişdiki biraz araştırmaya girdim ve hakikatten Türk kökenlilerdeki katılım oranı diğer yabancılara veya Avusturyalıların katılım oranının nerdeyse yarısı. Buda hepimizi düşündürmesi gerekir.

Öncelikle şunu söyleyim Avusturya ve Avrupa’da yaşayan Türkler olarak şapkamızı önümüze koyup öyle düşünmemiz gerek ve başkalarını suçlamadan kendimizi bir muhasebeden geçirmemiz lazım. Avusturya´da yaşayan Türkler olarak genelde tek hedefimiz para.  Gece gündüz işten başka gözümüz bir şey görmüyor. Çoğumuz ‘’Dönerci dükkanı'  nasıl  acarım varsa ikinciyi nasıl alırım ‘’ ve ya, günde en az 10 Saat çalışır oda yetmez ikinci işi açarız. O kadar para hastası ve iş kolik olmuşuz  bir kısmıda sosyal sistemden nasıl gecinirim bahis yerlerinde nasıl kazanırım çabasında ki bırakın siyasetle ilgilenme ve seçimlerde oy vermeye gitmek bir tarafa dursun ailemize ve çocuklarımıza bile vakit ayıramıyoruz.

Yani Avusturya ´da  sosyal ve siyasi hayattan kopuk yaşıyoruz, hiçbir etkinliğe katılmıyoruz ama beğenelim beğenmeyelim ,  birkaç siyasetle uğraşan insanımız var. Bunlara destek verip güçlendireceğimize en çok biz köstek oluyoruz.

Eğer Avusturya yabancı düşmanlığı varsa bu konuda bir suçlu aranıyorsa  Avusturya´da yaşayan Türklerdir. Yani demek istediğim şu: Avusturya´da  seçimlerinde oy vermeye gitme (Türklerin oy verme oranı YÜZDE 28 iken digerlerinin  %63) siyasi ve sosyal hayatta hiçbir rol alma Para ve işten ve başka gözümüz hiçbir şey görmesin hiç bir lobimiz olmadan bunlar istediklerini yapmazmı?.

Bir başka hususta zaten siyasete, oy kullanmaya ve siyasetçi olmaya ilgi bu kadar az iken; seçime katılanlar´a yüklenmek sizce haksızlık olmaz mı?

Bizim o kadar çok sorunumuz varki daha sonrada bu insanların çalışmalarına yine ihtiyacımız yok mu? Şüphesiz ki var ve bu arkadaşlar tepkisel ve duygusal tepkiler vererek hareket etmektense pozisyon ve etkilerini yükselterek çok daha uzun nefesli ve faydalı olmaları gerekmezmi?

Bizim en kısa sürede yaşadığımız ülkedeki siyasetle ilgilenmemiz. Müteessir olmaktan çıkıp müessir olmak için en beğendiğimiz partiye üye olup etkili olmamız gerekir.

Bizim yeni yeni gençlerimiz siyasete girmeli ve üst noktalara gelmeli. Yaşadığımız hayatı ve toplumu istediğimiz şekilde etkilemek için çalışmaya acilen başlamamız gerekir. Ve hepimiz mutlaka seçimlerde katılarak doğru bulmadıklarımızı ve bulduklarımızı göstermemiz gerekir. Yani oy kullanmamız gerek.

Seçim akşamı mutlaka seçilemeyen adaylara bakmış olsaydık  suratları simsiyah geçmiş olduğunu görecekdik, o gün orda onlardan daha fazla üzülen kimse yoktu. Hâşâ mucize yaratamazlardı ya, ellerinden geleni yaptılar. Tek gereken ise katılan arkadaşlara ve bundan sonra katılaçak olanlar bir siyasi eğitim seminerine katılması gerekir, nerdeyse bütün Avusturyalı adaylar bu bahsetmiş olduğumuz seminerlere katılıyor adınada „Politische Bildung“ diyorlar, bizler ise aday oluyoruz fakat okyanusa atlar gibi atlıyoruz, nerdeyse hiç bir bilgimiz olmadan, seçimden sonrada seçilemediğimiz takdirde, kabuğumuza çekiliyoruz. Halbuki devam etmemiz gerekirki bir sonraki seçimlerde daha ön sıralarada yer ala bilmemiz için.

Belki yıllar öncede burdaki siyasetle ilgilenseydik daha fazla meclis üyesi cıkartırdık,bizlerde oy kullansaydık  sonuç böyle olmazdı…Bu da gösteriyor ki, artık biz Türk vatandaşları olarak yol ayrımındayız herkesin düşünüp taşınıp bir karar vermesi  lazım… Ya eskisi gibi ‘’para ve iş’’ diyeceğiz aynı şekil yolumuza devam edeceğiz…

Yâda Yahudi, Ermeni, Süryani lobilerini örnek alarak Avusuturya ve  Avrupa’da güçlü Türk lobisini oluşturacağız… baska caremeiz varmi? Cevaplamasını herkesin kendisine bırakıyorum.

Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 17. März 2010 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics