• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Köse Yazilari arrow Uyum neden gerçeklesmiyor ve neden istenmedik bir Millet haline geldik?
Uyum neden gerçeklesmiyor ve neden istenmedik bir Millet haline geldik? Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
SchlechtSehr Gut 
Sonntag, 18. April 2010

Türk Milletini tanımak için onunla iç içe olmak gerekir. Onun duygularını, sevinç ve tasalarını paylaşmak, inancını, tarihini, örf ve adetlerini, kültürünü bilmek ve saygi göstermek gerekir. Ona bir yabancı gibi değil, onun bir ferdi, öz evladı gibi bakmak, onunla bütünleşmek, kaynaşmak gerekir. Bizlere uygulanan ise tam tersi değilmi? Bizleri 3. Sınıf İnsan olarak görmüyorlarmı?


Bilgi ve siyasi bilinci sınırlı olan toplumlar ve kişiler, toplumsal ve siyasi olayları nedenlerini niçinleriyle birlikte genel sorgulamasını yapmadan kişilere bağlarlar ve kişilerle açıklarlar. Onlar için; ya bir "uyum saglıyan" ya da "uymuyan" vardır. Bu kesimler akıllarının ötesinde gözleriyle düşünürler.

Türk Milletinin inançlarına, aile değerlerine, başörtüsüne, sakalına, kılık-kıyafetine cephe alanlar, bizlerle iç içe yaşamayanlar, onu yakından tanımayanlardır. Onlar Türkleri sadece iç içe oldukları mutlu sözüm ona, ‘’ÇAĞDAŞ’’ bir azınlıktan ibaret sanırlar.

  İşin kötüsü, bu azınlığı çoğunluk, çoğunluğu da azınlık zannederler.

 

Çünkü , Anadolu Insanindan haberleri yoktur, olsa bile onları adam yerine koymazlar, cahil, fakir, uyum istemeyen, yobaz bir sürü olarak görürler. Ve bizlerin ve büyüklerimiz buralara çalışarak bir çok katkıda bulunduğu birden unutulur, sizler bizlere uymuyorsunuz, ondanda bizlerden olamadığınıza göre, aslında gitseniz iyi olur demek geliyor içlerinden fakat şu an buna daha cesaret edemiyorlar, ve yeni yabancı yasaları çıkartarak burdaki yaşamı bir hayli zorlaştırıyorlarki bizler kendiliğimize gidelim diye, tamam gidelimde „nereye“ çocuklarımız burda doğdu, burdan başka bir yer tanımıyor, eğer uyum saglıyamiyorsa bundan bizmi suçluyuz? Yoksa toplum ve devlet olarak hatamı yapıldı?

 

Kendini milletin efendisi sayan bu toplum, beraber yıllarca yanlış bir politika sergileyerek yabancılara çifte standardın uygulandığı, dindarların geri kafalı olarak nitelendirilirken şimdide „burka“ yani „çarşaf“ yasagı getirmek istiyerek aslında hedeflerinde eşarpları başörtüsünü yasaklamak olduğu yatmıyormu?

 

Sonderschulelere göndererek  eğitim hakkı elinden alınan gençlerin geleceğini çalmıyorlarmı, zorluklara rağmen yinede her hangi bir okulu bitirseniz bile, sadece isminizden dolayı bir iş için müracat ettiğinizde ret gelmiyormu? Bunlar karşısında nasıl toplum olarak deprosyanlara girmiyelim? Manevi değerlerden yoksun bir nesil yetiştirme gayreti içerisinde olanların ülkesi mi burası yoksa? İslami terimlerden rahatsızlık duyan rahatsızların yaşadığı ülke mi?

 

Ne yazık ki bazı çevrelerin burada hakikaten toplum için çalışan bir kac kişiyi günah keçisi ilan etmelerini vicdansızlık olarak niteliyorum. Kendi çabaları doğrultusunda Türk toplumundan ne maddi nede manevi hiç bir destek almadan, toplum için çalışma yapmakdalar.

 

Sırtında yumurta küfesi olmayanlar yada küçük dünyaları için ilahlardan kurban isteyenler Bu çalışanlara koşturanlara iftira etmekteler....politika/siyaset bilinçsizliklerini gizlemek için yalan ve iftirayı bir siyaset metodolojisi kuranlar her an için bu küçük dünyalarının içine bir daha çıkmamak üzere gömülürler.

 

Eğer zaaf yaratanları konuşaçaksak başta burdaki Sivil toplum kuruluşları başda olmak üzere temsil gücüne sahip olduğunu iddia eden diğer örgütlerdir. Bunlar Toplum için hangi mücadele bulunuyorlar? Önemli toplantılar oluyor bizim kuruluşlar oralara katılmıyor önemli yerlerde bizleri temsil etmeyi ihmal geliyorlar bilemiyor, ve niçin buralara giderek bizim toplumum için koşturan bir kac kişiyide en büyük direnci göstermelerine rağmen sorumlu tutuluyorlar

 

Burada bir kaç kişiyi veya kuruluşu suçlamak degil hedefim, önemli olan hepimizin bir şeyler yapması. Bundan sonrada fazla bir iş yapacağımız kanaatinde değilim çünkü iyi ve güzel şeyler yapmak için ciddi bir bilgi birikimi ve iyi bir vicdan gerekli..bu da bizlerde sınırlı. Yapsak yapsak sokaklarda birilerinin heyecanlandırdığı gençlere bayrak sallatırız bir meydan da......... onlada kalırız. Yeni Yasalar cıkıyor bunlara karşı ne yapıyoruz? Hiç oturarak TV dizi izliyoruz, devam edelim belki bizlerde bir gün bu dizilere konu oluruz.

Sağlıcakla kalın.

Letzte Aktualisierung ( Montag, 10. Mai 2010 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Welcher Liste geben Sie bei der AK Wahlen 2019 Ihre Stimme?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics