• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Köse Yazilari arrow Avrupada secim ve Kuyruk Adaylar V2
Avrupada secim ve Kuyruk Adaylar V2 Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 4
SchlechtSehr Gut 
Sonntag, 19. September 2010

Yine Avrupanin cesitli yerlerinde seçimler var – Avsuturya´da Isvec´de, Almanya´da.........:

 

Partilerin içeriye vermiş oldukları aday listelerine baktığımızda çok sayıda „kuyruk adaylar“ görüyoruz. Hedefleri bizim toplumdan oy alabilmek, bu nedenle her seçim arifesinde kuyruk sayılacak sıralarda, asıl kendi gücünü bilmeyen kendi (yabancı kökenli) adaylarımıza rastlıyoruz.

 

Bizim hakkımız olan her şeyi dile getirme ve isteme hakkımız vardır. Daha fazla gösteriş olsun diye demokrasi malzemesi yapılmış “kuyruk adaylar” olmak istemiyoruz.

 

Bu “kuyruk adaylar” sayesinde bizlerden oy istiyorlar ve topluyorlar da. Maalesef bizler de bu basit oyunlara her seferinde malzeme oluyoruz. Ah şu 'kuyruk adaylar' demeden duramayacağım, bu sadece toplumun oylarını bölmek için mevcut partilerin geliştirmiş olduğu bir oyundur. Bizim bu „kuyruk adaylar“ seçilemeyeceklerini bilmiyorlar bile, elbette bir iki kişiyi de son zamanlarda seçilecek bir yere yerleştirmeye mecbur kaldılar, fakat bu seçilenler bizim toplumumuza ne kadar faydalı olur bilemem, neden mi?

Cünki dünyanın her tarafında olduğu gibi – oylamalar genellikle grup kararı ile alınır ve seçilmiş olanlar partilerinin cizgisinde hareket etmek mecburiyetindedir.

 

Mevcut olan bir parti bizim toplum için zararlı bir karar aldığında, bu adaylar hayır diyebilir mi? Elbette söyleyemezler, deseler bile partileri onları dinlemez. O zaman ne yapmamız gerekir?

 

Sadece birlikte hareket etmekden başka alternatifimiz yok – gelin hepimiz bir olalım ve seçimlerde tercihimizi öyle gerçekleştirelimki, bağımsız ve gerekdiginde partisine karsi gelecek adaylari belirliyerek bizleri temsil edeçekleri seçelim.

 

Bizlerin de, “buradayız“ diyecebileceğimiz, birileri tarafından gerçekten temsil edileceğimiz günler gelmiştir. Tüm olumsuzluklara, antidemokratik tavırlara ve uygulamalara işte ancak o zaman siyasi yollardan dur diyebiliriz.

 

Unutmayalımki: Birlikden güç doğar!

 

Her şey gönlünüzce olsun.

 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Welcher Liste geben Sie bei der AK Wahlen 2019 Ihre Stimme?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics