• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Calisanlar icin Yasalar arrow Çocuk bakim parasi Karenz
Çocuk bakim parasi Karenz Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 4
SchlechtSehr Gut 
Dienstag, 15. November 2011

Eğer çocuk için Avusturya içerisinde çocuk parası alınıyorsa veya buna eşdeğerde yabancı bir ödenek alınıyorsa, çocukla aynı ikamette kalınıyorsa ve ebeveynlerden birinin esas kabul edilen gelirlerinin miktarı seçeneğe göre belirlenen sınırı geçmiyorsa, anne veya babanın çocuk bakım parası alma hakkı doğar. şu dört seçenekten biri  tercih edilebilir: Ek olarak gelire bağlı çocuk bakım parası uygulamasına geçildi.Bu seçenekler miktar ve ödeme süresi bakımından farklılık arzederler.


Birinci seçenek şimdiye kadar olduğu gibi çocuğun bakımı anne veya babadan sadece birisi tarafından üstlenilmişse, bakım parası en fazla çocuk 30 aylık oluncaya kadar ödenir. Çocuğun bakımı eşler arasında değiştirildiği taktirde, bakım parası en fazla çocuğun üçüncü yaşgününe kadar ödenir. Çocuk bakım parası günlük 14,53 ve aylık 436 Eurodur.

ĺkinci seçenekte bakımı üstlenen ebeveyn, çocuk yirmi aylık oluncaya kadar, günlük 20,80 ve aylık 624 Euro alabilir. Eşler arasında bakım sırası değiştiği taktirde ise yine aynı miktar ama en fazla çocuk 24 aylık oluncaya kadar alınır.


Üçüncü seçenekte ise ebeveynlerden biri çocuk onbeş aylık oluncaya kadar günde 26,60, ayda 800 Euro alabilir. Nöbet değişiminde ise en fazla çocuk onsekiz aylık oluncaya kadar alınır.


Dördüncü seçenekte bakımı üstlenen ebeveyn, çocuk 12 aylık oluncaya kadar günde 33,00 €, ayda 1.000 € alabilir. Nöbet değişiminde ise en fazla çocuk 14 aylık oluncaya kadar aynı miktar alınabilir. Gelire bağlı çocuk bakım parası ise, çocuk 12 aylık oluncaya kadar bir ebeveyn ayda en
sonn et gelirinin yüzde 80 ini , en az 1.000 €, en fazla 2.000 € alabilir. Nöbet değişiminde ise, çocuk 14 aylık oluncaya kadar yine en sonn et gelirin yüzde 80 ini alabilirler.


Dikkat: Gelire bağlı çocuk bakım parası alanlar yılda en fazla 5.800 € yan gelir elde edebilirler.

Letzte Aktualisierung ( Dienstag, 15. November 2011 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics