• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Diyalog eksikligi Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 2
SchlechtSehr Gut 
Mittwoch, 30. November 2011

Sayın okuyucuları,

son zamanlardaki gelişen olayları üzülerek izliyoruz, biz NBZ olarak gereken yerlerde bu olaylara karşı geliyoruz.

 

"Ortaya çıkan diyalog eksikliği aşırı uçlar tarafından istismar ediliyor. Böyle bir dönemde birlik olmamız gerekir,  zira böylece, bütün dünyaya farklı inanç ve gelenekleri, evrensel değer ve inanışlarla bağdaştırmanın mümkün olacağını gösterebileceğiz.

Bizler  kimliklerimizi koruyarak Avusturya  toplumuyla entegrasyonuna önem veriyoruz, fakat sizlerinde bildigi gibi bizleri huzur içinde bırakmıyorlar, seçim malzemesi yapıyorlar, bunların bazıları hakaretlere kadar varıyor.

Bizler ise coğu konuda sessiz kalıyoruz, bizlerde gereken mercilerde temsil edilmemiz gerekiyor, yani meçlislerde bizler yok isek bunlar istedigi kararları ala biliyorlar, bizden birileri meclislerde olsaydı bizlere karşı karar alına bilirmi?

 

"Şu an Avusturyada , 'Ben Avusturya vatandaşıyım' diyoruz ve Türkiye'ye dönmeyi düşünmüyoruz. İkinci ve üçüncü nesil Türkler'in, Avusturyanın  sosyal ve kültürel alanlarına etkin şekilde katıldıklarını görüyoruz. Bizler uğraşıyoruz, fakat yinede yaranamıyoruz, boşuna dememişler türkün türkden başka dostu yokdur diye, bunu bile bozmaya ugraşıyorlar.

 

11 Eylül sonrasında göçmenlere karşı duyulan korkunun, huzur ve barışa zarar vermemesi için ortak çaba sarf etmeliyiz.

 

Göçmenlere yönelik davranışlar ve İslamiyet'e karşı fikirler, bizlere , yani burda yaşayan vatandaşlarımızın ezilmişlik duygusuna kapılmasına neden oluyor. Türk toplumunun uyum sorununu çözme konusunda Avusturya hükümetinin tavrını umut verici ve yararlı bulamıyorum, çünkü bizlerle beraber gerçekleştirmiyorlar , sadece entegrasyonda entegrasyon demeden başka bildikleri yok.

 

Oysa bizleri seçim malzemesi yapıyorlar, bizleri siyastin içine almıyorlar, bu durumda bizde sadece kendi yolumuzu gide biliriz, bundan dolayı gelin hepimiz NBZ de birleşelim, beraberce gelçeğimizi hazırlıyalım.

 

www.nbz-online.at  

Letzte Aktualisierung ( Montag, 3. Februar 2014 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics