• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home
Gurbetten Vatan olurmu? Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 4
SchlechtSehr Gut 
Freitag, 16. Dezember 2011

integration.jpgAvusturyayı yeni vatan olarak seçdikmi?

Memleketimiz Türkiye hepimizin gönlünde, fakat burda uzun yıllar yaşadıkdan sonra, bizler artik geri dönemeyiz, o zaman ne yapmamız gerekir?

Burayı benimsiyerek, buraya evet diyerek, uyum içerisinde yaşamamız gerekmezmi? Elbette, bununda ilk adımları atılmadımı? Dernekler kurulmadımı? Evler, daireler alınmadımı? İş yerleri acılmadımı? Camileri ve ibadet haneleri acmadıkmı? Müslüman mezarlıgı yaptırmak için caba göstermiyormuyuz? Yeni yapılacak camiler minareli olsun demiyormuyuz?

Bunlar burda artık kalıcı olduğumuzun belirtileri değilmi?

Elbette, fakat bu istekleri ifade ettigimizde, karşı gelen avusturyalılar oluyor, neden acaba? Bizler kendimizi ifade edemedikmi yoksa? Hakikaten istenmiyoruzmu? Yoksa bazı oyunlara kurbanmı etmek istiyorlar?

Hep bunları iyi bir şekilde düşünmemiz lazım, nerden geldik, ne yaptık, ne yapmak istiyoruz. Bu toplumda yerimizi almak istiyorsak, iyi şekilde türkcenin yanında almancayı çok iyi bir şekilde  öğrenmemiz gerek, cünkü yerlilerle konuşarak kendimizi anlata biliriz, diyalog içerisinde olursak, yerlilerde mevcüt olan ön yargıları korkuları azalta biliriz, en önemlisi, çocuklarımaza sahip cıkmamız gerek, yani en iyi eğitimi sağlamamız gerek, elbette daha çok örnek söyleye biliriz, fakat eğitim en önemli unsurlardan biri oldugu için ilk önce buna agırlık vermemiz gerek.

Gelin beraber gelecegimizi hazırlıyalım, çocuklarımıza, gençlerimize sahip cıkalım.

BİRLİK ve BERABERLİK geleceğimizdir.

Letzte Aktualisierung ( Montag, 3. Februar 2014 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate


Fatal error: Class 'JTEXT' not found in /kunden/247862_6850/www.adnandincer.com/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 885