• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Insan ve Yalnizlik Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 2
SchlechtSehr Gut 
Dienstag, 29. April 2014

adnanbild.jpgBir İnsan sosyal varlık olduğundan yalnız yaşaması mümkün değildir. Araştırmalara göre tek başına yaşayan insanlarda takıntı sorunları oluştuğu görülür buda insaları ruhsal bulanımlar sokar.

21. yüzyılda yani bilgi  çağında yaşıyoruz, fakat artık eskisi gibi biriyle haberleşmek istediğimizde bir yerden diğerine gitmeye gerek kalmadan işlerimizi oturduğumuz yerden halledebiliyoruz, birbirimizle çok uzakta olmamıza rağmen konuşabiliyor hatta görebiliyoruz.

Arabalarımızda navigasyonlarımız var kimseye adres sormaya da gerek kalmadı, kısaca kimseye bir yol bile sormanıza gerek kalmiyor, ve buda sizi karşılıklı insanlarla konuşmanızı engelliyor  başkasına kızamıyoruz bile, cünki navigasyondaki kişi dön dedikce ona kızıyoruz bagırıyoruz karşıdan tepki gelmeyeceğini bildiğimizden kızma egomuzu da tatmin ederek rahatlıyoruz.

Insan sosyal ilişkilerden uzaklaşıyor ve sen sadece paradan haber ver der bir toplum olmaya başladık .Para olduğu zaman her şey kolay gibi gözüküyor ve herşeyi bununla giderriz düşüncesine kapılıyoruz.

Aslında her şey insan hayatını kolaylaştırmak için yapılıyor fakat ona rağmen mutsuz hayatlar feryat ediyor. Kiminle görüsür konuşursanız ‘’içimde tarif edemediğim bir boşluk var’’ diyor.  Eskiden köylerde küçük yerleşim merkezlerinde herkes birbirini bilir ve tanırdı. Hastaya, cenazeye, düğüne koşulurdu, şimdi ise hic kimse birbirini tanımız diğerinin sorunuyla ilgilenmez oldu . Ceplerimizde telefonlarımız, paralarımız çantalarımızda bilgisayarlarımız var fakat nafile…..

 Kısaca „İnsan yalnızlaşıyor“ . Anne-baba, anne-kız baba-oğul, birbiriyle konuşamıyor. Herkes kendi dünyasını kurmuş gidiyor. Bir dairede içinde dört insanın dört ayrı dünyası oluşmuş. Herkes birbirinin durumundan yakınır hale gelmiş. Değerler yozlaştırıldığı için bu manzara oluşmuş. Bizi biz yapan manevi değerler canlı tutulursa bu problemler kendiliginden ortadan kaybolur gider.

İnsanı yalnızlıktan kurtaracak recete ise tekrar toplumsal olarak yaşamak ve teknolojinin getirdiklerini sadece hayatımızı kolaylaştıracak bir arac olarak görmemiz gerekir. Dönelim ÖZÜMÜZE sahip cıkalım birbirimize……..

Letzte Aktualisierung ( Dienstag, 29. April 2014 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Welcher Liste geben Sie bei der AK Wahlen 2019 Ihre Stimme?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics