• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Türkische Seiten arrow Düsünceler arrow Avrupa´mi bizi monoton yapan, yoksa biz mi monotonlugu hayatimiza sokan...
Avrupa´mi bizi monoton yapan, yoksa biz mi monotonlugu hayatimiza sokan... Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
SchlechtSehr Gut 
Montag, 31. August 2015

adnan5.gifAvrupadaki dün ile buğün arasında fark varmı bilemiyorum. bir izin sezonunuda geride kalmış durumda ve ortak şikayetimiz yine monoton hayata dönmemiz. Türkiyeden dönmesek ne olur diye ister istemez her izin sonrası soruyoruzdur biz GURBETÇİLER kendimize, ama yok çözümü diyoruz ve burdaki hayata devam ediyoruz, burda olduğumuz sürecde Vatan hasreti çekiyoruz, izinde ise ikinci Vatan olarak seçmis olduğumuz yerleri özlüyoruz bu ise yoksa biz sifrozenmi olduk sorusunu getiriyor ? Yok öyle değil diyoruz ve dönüyoruz buralara, burdaki hayatımız dün nasıl ise buğünde aynı, yanı kısaca monoton monoton…...

Biz dün ile buğünün arasındaki farkı aramakla bir yılımızı geçiriyoruz, ama sadece bir yılla kalmıyor geriye baktığımızda bir ÖMÜR geçmis farkında olmadan. Bu bana bir reklam filmini hatırlatıyor, kopyalanmış günlerin, kopyalama sırasında sadece bir kaç saniyesinin yer değişimi ama ürün ve konu aynı… kısaca bizim hayatımızda olmuş bir reklam filmi.

Buğün şöyle bir düşündügümüzde hayatımızın nerede geçti diye ve baktığımızda  iş, ev, iş… arasında mekik dokuyoruz. Üç nokta olsaydı en azından bir hayat üçgeni oluşurdu ama şansa bak çoğunda üç nokta bile oluşmuyor. Bunada kısaca monoton hayat denir.

Zaman zaman tamam diyoruz ve bu monotonluktan kurtulmaya karar veriyoruz, kısa değişiklikler yapıyoruz, ama bakıyoruzki tekrar eski halimize düşmüssük.

Bizler yinede çeşitli düşüncelere dalarız, hayal ederiz ve kurtulmak isteriz,bu monotonlukdan, ama oda olmaz buda uymadı der hayatımiıza devam ederiz. Hep düşüncelerle kalır bizim bu monotonlukdan çıkmamız.

Hayatımız boyunca her akşam derizki kurtulamadık buğünde monotonluktan. Kısaca hayatımızın sonunda en azından şunu diye biliriz ‚ah monotonluk ömrümü yedin ömrümü……. Amaçım eleştirmek değildi kesinlikle, sadece monotonluk hayatımızı kapsadığını ifade etmek istedim ve ömrümüzün sonuna kadar kurtulma ve değiştirme cabası içinde olmamız gerekdiğini aktarmak istedim.
Letzte Aktualisierung ( Montag, 31. August 2015 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics