• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home arrow Blog arrow Nerden baslasam,
Nerden baslasam, Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 3
SchlechtSehr Gut 
Dienstag, 19. Januar 2016

adnanbild.jpgInsan kendi ile istişare yapması gerekir, ama bunu yaparkende gerçekden samimi olarak her konuyu masaya yatırmalı, kendi istişarende herşeyi masaya yatırmayaçaksan, neyin istişaresini yapıyorsun o zaman, belki başkalarını bu konuda yanılta bilirsin, ama kendi nefsini, kendi iradeni nasıl yanıltaçaksın? Kısaca yap  kendi istişareni ve öz eliştirini, alacağın sonuçları ciddi bir şekilde not et ve bunları iyi bir şekilde araştır, eğer eksik ve hatalarım var diye bunları nitelendirirsen , acilen düzeltmeye çalış, hayat kısa ve belki değiştirmeye vaktin kalmaz.

İnsan bunları yaparken, son bir kaç haftayı değil bütün ömrünü bir gözden geçirmesi gerekir. Çocukluğuna dön, hatırladıgın andan itibaren düşünmeye başla, kendini sorgula, eliştir, istişareni yap, bak düşündükce bilinç altından neler neler çıkacak. Belki o zaman başkalarını değil kendini sorgularsın.

Bazı almış olduğun sonuclara bak ve değerlendirmeni yap, senmi doğru yoldasın, yoksa senin bazı almış olduğun kararları ve bundan çıkan sonuclara zorlayanlarmı yoksa yönlendirenlermi?

Bazılarına kapıları kapattıysan elbet vardır bunun bir sebebi, istişarenin bitiminde bunun doğru oldugu sonucuna varırsan bırak ‚O‘ kapılar kapalı kalsın, açdığın andan itibaren sana herşeyi bir dejavü gibi tekrar baştan yaşatacak. Bunu yaşamam için kapılar kapalı kalsın daha iyi. Zaman zaman duyarız et tırnakdan gecmez diye, bence bu biraz yanlış, yapılanları değerlendirdiginde öyle bir geçiliyorki, geçilmeside bence sana daha bir ruhani huzurlu bir yaşam saglıyor, evet elbet erdemlik göstererek, bunun böyle olmaması saglanır, ama yine hüzünü acıyı sen yaşayacaksan neden tekrarlanmasına müasade edelim değilmi.

Sana çok sayıda birileri lazım değil, bir kaç her konumda güvendigin kişiler yeter. Arkadaş dedigin sen rahat ve huzur içinde olduğun zaman hatırlayan değil, hic ummadığın ve beklemedigin anda kapını calan veya telefonun çalması ile avizeyi kaldırdığında alo diyen kişidir, sende bunlar için dünyanın öbür uçunda olsalar bile herşeylerine koşacağın kişilerdir.

Letzte Aktualisierung ( Dienstag, 19. Januar 2016 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics