• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Yeni gelismeler Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
SchlechtSehr Gut 
Dienstag, 5. April 2016

Çok değerli okuyucularım,

zaman akımında bir Ilkbahar mevsiminden merhabalar, dünyanın birçok kıtalarında acı haller yalanırken şükürler olsunki şimdilik bizler iyiyiz. Hamd olsun rabbime bizleri daha aydın daha parlak günlere götürsün inşallah.

Sizlere bu köşe yazımda Genelbaşkanlığını taşıdığım kurumumuz sadece Türklerin değil bütün yabancıların haklarını koruma, onlara sahip çıkma adına kurulmuş olan sizin partiniz NBZ in çalışma ve topluma hizmet adına atmış olduğumuz adımlarımızdan bahsedeceğim. NBZ uzun yıllardır var olmasına rağmen son iki yıldır oldukca aktif çalışmalara adımlar atmıştır. Iki yıla öncesine kadar yapılanmada güçlükler çekiliyordu ve bir noktadan sonra artık bu böyle olmayacaktı ve yabancı kökenli insanlar için radikal kararlar ve çalışmalara girmemiz gerektiğinin farkına vardık. Dolayısıyla, bugün NBZ güçlü kadrosu ile topluma ciddi anlamda fayda getirecek ve toplumu ciddi anlamda değişime götürecek, kısacası uyanışa götürecek çalışmalara imzalar atıyor.

Bundan kısa bir süre önce nbz ofisimiz yeni adresine taşınarak ekibi ile büyük bir ofise yerleşmiş bulunmakta. Öncelikle çalışmalarımıza yeni ve ek kurumlar sağlıyarak başladık. NBZ çatısı altında aktif çalışmalar sürdüren alt kurumlarmız (BizBize , COJEP Avusturya,KICK ve MiT) olarak, çalışmalarımızı tamamen toplumun faydalanması şeklinde başlattık ve sürdürmekteyiz.

Örneğin: Bundan böyle ofisimizde haftanın belirli günlerine dağıtılmış çalışmalarımız vatandaşlarımız için „Aile, çocuk gelişimi, erğenlik ve gençlik danışmanlığı“, „Pskolojik Danışmanlık“, „Almanca Kurs“ „ Yasal Haklar“, „Geziler“, v.s. gibi daha birçok hizmetlerimiz başlatılmıştır. Bu denli harekete geçmemiz, bütün bu çalışmalarımız, insanımızı eğitmek, uyandırmak, kendini sevmesi, sayması ve özüne sahıp çıkması adınadır. Geçmişdeki Islam Yasaları gibi başka yasalar yaşamamamız adına uyanmalıyız. Sağlıklı bilgilerle donanarak, çig Yumurta değil pişmiş Yumurta olmalıyız.

 

Değerli ülkedaşım, değerli Türk insanı, Sizlere çağrıda bulunuyorum. Bizi bizden başkası düşünmez. Bize bizden başkası sahıp çıkmaz. Ben kendime almış olduğum misyonum sensin. Sende ülke insanını kendine misyon al.

Dünya gündemine yeni bir ateş parçası konu düştü. Çogunuz bunun henüz farkında değilsiniz. Son zamanlarda Terör saldırıları ile Islamiyete bir gölge daha düştü. Bunu da kendini Liberal Müslüman Toplum Baskanı sanan, Albayati ve Österreich Dergisi, Intiyas sahibi ve genel yayın yönetmeni Felner gibi şahsiyetlerde bu durumu körükler halde. Gözden kaçırmamamız gereken durum ise Islamiyete karşı Negatif algı oluşturma ve orta vadeli Islamiyeti asıl hedefleri olan Avrupa Kıtasından men etmek, bir başka anlamda ise yok etmektir amaçları.

Aslında bu tarihte Haçlı seferlerinin yaşadığımız yüz yıla adapta edilmiş verziyonudur. Kısaca, 21.yüzyılın Islamiyete karşı bir nevi seferberlik ilan edilmiş gibi alğılıyabilirizde.

Azınlık toplumu olarak bizlere, buraları artık yurt belirleyenler olarak, önümüzde iki yol görülmüştür. 1. Ya geldigimiz yere geri dönmekdir. 2. Burayı yurt belirleyerek bizleri oldugumuz gibi kabul etmeleri çabası içine girerek, bu toplumun bir parçası olma mücadelesi vermemiz gerekiyor.

Bunun adına Inkuluziyon denir. Meali ise bizi „örf ve adetimiz ile dinimiz ile Irkımız ile insanlık değerlerine saygı göstererek kabullenmek“ burda ise sürekli Avusturya ve Avrupa değerlerinden bahsediliyor. Bu değerleri bu topraklar üzerinde yaşıyanların hepsi yeni bir çalışma başlatarak belirlemesi gerekiyor.Ne çoğunluk toplumu bizlere, nede bizler çoğunluk toplumlara kural ve değerlerimizi benimsetemeyiz.

Bu çizgimizi sonuna kadar savunma taraftarıyım.

Saygilarimla

Adnan Dincer

 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics