• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home
YABANCI DÜSMANLIGI Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 3
SchlechtSehr Gut 
Mittwoch, 29. Juni 2016

adnan3.pngMerhaba değerli okuyucularım,

zaman zaman olduğu gibi yine bugün sizlerle olmanın, sizlere hitab etmenin mutluluğu içindeyim.  Uzun Uzun düşünmeye gerek bulmadan bu köşe yazımda sizlere nelerler, hangi konularla hitab edeceğimi biliyordum.

Evet. Uzun yıllardır çalışmalarım gereği Halk’la iç içe olduğumu söylememe gerek yok sanırım.  Çalışmalarım la elde ettiğim tecrübelerimi ve sizlerin günlük hayatında ihtiyacı olan gündemimizde aktuel olan toplumsal genel bilgilerin bazılarını ele alacağım ve sizlerin yararına bunlardan bahsedeceğim. Yaklaşık 50 küsür yıllık gurbetci geçmişimiz var ve şuan yıl 2016 yaz dönemindeyiz. Sevgili okurlar, değerli gurbetciler yıllar yılı Avusturya ya emek vermişiz. Kanunun da, yasasin da, okulun da, kurumlarında kısacası olabildiğince, imkanlarımızın

mümkün kıldığı  kadarıyla bu vatana uymaya çalıştık çünkü burada  daha çook uzun yıllarımız geçeceğini bildiğimiz için barış  içinde yaşam sağlıyabilmeliydik.

Peki oldumu?  Yaşadığımız Ülke / Şehir de barış içinde yaşıyabiliyormuyuz? Gerçekci bir mantıkla analiz edersek!... Hayır.  Birinci ve ikinci nesil belki biraz sakin bir yaşam sürdürmüştür bu ülkede, ancak üçüncü ve şuan yetişmekte olan dördüncü nesil ise barış içinde bir yaşam sürdüremiyor. ..

Henüz Halk hissetmesede, günümüzde Aktuel olan ama çok’da ciddi ve tehlikeli olan bir konuyu açmak ve bir nebze’de olsa sizleri bu konuda bilgilendirmek, kısacası uyarmak istiyorum.  Yıl 2016 yaz mevsimindeyiz ve eğitim döneminin birinci bölümünü bitirdik ve yaz sezonu sonrası inşallah ikinci eğitim dönemine girilecek. Dolayısıyla değerli okurlarım,  Gündemimizde Aktuel olan Irkcılık / Islamofobi konusu var.  2015 başlarında islam dünyasına getirilen Islam yasasını biliyorsunuz. Islam dünyasına düşen karabulut ne yazıkkı sadece o değil. Gündeme düşen  tesettür ve Islam Öğretmeni konuları var . Irkcılığı içinde barındıran bu iki konu bizim günlük hayatımızı ciddi anlamda çok etkileyecektir. Bu konunun önümüzdeki aylar ve yillar da cok ciddi boyutlara ulastigini malesef göreceğiz. Bundan kaçamayacağız.  Sevğili vatandaşlarımız, Sosyal hayatta olsun veya cocuklarımızın egitim süreclerinde olsun kendinize ve cocuklariniza cok dikkat ediniz. Özellikle genclerimizin okullarda Islam üzerinden saldırıya uğramaları rizki çok yüksek.

Sizlerden ricam, bu gibi olaylardan kaçınızın sakınızın ve kendinizi koruyunuz. Bizler bu ülkede yaşamak durumundayız ve yerlilerle iç içe barış içinde yaşıyabilmeliyiz.  Bu tür saldırılarda sakin ve sabırlı olunuz. Eğer bir olay oluşursa yasaya baş vurunuz kendiniz müdehale etmeyiniz. Bir başka alternatif ise  Yabancıların (Türklerin) Haklarına mücadele veren kurumumuz NBZ e yani bize başvurabilirsiniz ve bizlerde konuyu tartar değerlendirir toplumumuzun geneli adına yapılması gerekenler için harekete geçeriz.

NBZ bir siyasi partidir.  Ve sizler için çalışmalarını sürdüren bir kurumdur. Kapımız herkes için açıktır. Bunu herzaman hatırlıyalım ve unutmayalım.

Kalemime son vermeden önce, Islam aleminin Ramazanı Şerif‘i hayırlı olsun ve önümüz Bayram, herkesin Ramazan bayramını canii  gönülden kutluyor hayırlara vesile olmasını  diliyorum.  Ayrıca izin sezonu başlıyor, tüm izine gidecek olanlara hayırlı tatiller, hayırlı izinler ve  sağ salim huzur mutluluk içinde geriye dönmelerinizi diliyorum.

Bir başka köşe yazımda buluşmak ümidi ile

Allaha Emanet Olun.

Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 29. Juni 2016 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate


Fatal error: Class 'JTEXT' not found in /kunden/247862_6850/www.adnandincer.com/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 885