• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Insanoglu Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
SchlechtSehr Gut 
Donnerstag, 27. April 2017

İnsanoğlu kendisinin etrafında her zaman birilerinin olduğunu düşünür, aslında insanoğlu kadar yalnız bir varlık yoktur bu dünyada. Kendini dünya işlerine ve zevklerine bıraktığında herşey gülistanlık diye düşünür.

Başına bir dert, bir sıkıntı geldiğinde etrafında içini dökeceği anlatacağı kimsenin olmadığını anlayarak dahada herşeye isyan edesi gelir ve çaresizlikten kendini dağlara bayırlara vurarak ve haykırarak içini dökmeye ve kafasından geçenleri bağırarak kendi kelimelerinin dağdaki yankılanması bir anlıkta olsa başka bir alemlere götürerek, haykırdılar kendisinin değilde başkasının diyerek ferahlamasını sağlar. 

 

Bu rahatlama ve anlık kurtuluş düşüncesi kısa sürer, tekrar dağlardan indiğinde hiç ve hiç birşeyin değişmediğin farkındadır. Dünya hali diye kendini avutmaya ve kandırmaya çalışsada nafiledir.

Asıl sorunu çözemediğinden kendini ve etrafındakileri yıpratmaya devam eder.

 

Ey insanoğlu alınacak karar ne olursa olsun arkasında dur ve almış olduğun bu karar sana ve etrafındakilere zarar versede vereceğin kararını verki bir soluk evvel sende etrafındakilerde kurtulsun. Nasıl zaman gelince en yakınının ölümünü bile unutarak kendini dünya işine kaptırıyorsan buda böyle olacak, elbet yakının vefatı aklına düştükçe üzülüyorsun hüzünleniyorsun hatta zaman zaman isyan ediyorsun elbet buda böyle olacak. Kolay değildir hayatına yeni bir yön verecek karar vermen, ama şunu unutma hayat senin ve belki kararını vermeden ölürsün bu bir çözüm olabilir ama hadi ölmedin ne olacak ? 

 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Welcher Liste geben Sie bei der AK Wahlen 2019 Ihre Stimme?
 

Syndicate

Designed by exo

Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics Bluecounter Website Statistics