• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home
Bu Is Siyasetle olmaz Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
SchlechtSehr Gut 
Montag, 28. August 2017

adnan_dincer2.jpgBu söylem dışarıdan gelen bir salgın hastalıktır. Size bu hastalıgın sürekli telkin eden bir grubun ve çevrenin olduğunu unutmayınız. Eger bu gruba ve cevreye karşı direnir ve kendinizi zihinsel acıdan koruma altına alırsanız, bu tür söylemler sizi etkisi altına alamaycaktır. Aksi halde, bir zaman sonra bu grubun ve çevrenin kopyası olduğunuzu ve bu iş siyasetle olmaz söylemini söylüyor hale geldiğinizi görürsünüz. Önemli olan böyle bir düşünce içine girmemek.
Dıştan kaynaklanan bu iş siyasetle olamaz hastalıgını iyi ve doğru teşhis edebilmemiz için önce bu hastalıgın hangi ifadelerden meydana geldigine bakalım.

Siyaset oyalamadır,
demokrasi kafir icadıdır
Politika yalancılıktır
Siyaset yalancıların işidir
Toplum için bir şey yapamazlar
seçsekde ne olacakki
vs.
Insan milletsiz, millet devletsiz, devlet siyasetsiz, Siyaset insansız olamaycağına göre „ bu iş siyasetle olmaz“ sözü ya bilenler tarafından ya da bilmeyenler tarafından söyleniyordur.


Bilenler tarafından söyleniyorsa bunda bir kasıt vardır- Çünkü ilim, böyle bir şeye asla müsade etmez, söyleyenlerin maksadı ne ola bilir acaba? Toplumu bölmekmi?
Bilmeyenler tarafından söyleniyorsa, kasıt yok, bilgisizlik vardır. İşte bu tür kişiler Siyaset yaptıkları halde bu iş siyasetle olmaz derler. Bazı örnek verecek olursak:
Siyasi haberleri dinlemek Siyaset değilmi?
Siyaseti konuşmak Siyaset değilmi?
Seçimlerde oy kullanmak Siyaset değilmi?
Bir seçilmiş olandan bir işin yapılmasını istemek Siyaset değilmi?

Bilindigi gibi hastalıkların faydası olmaz zararı olur, dolayısıyla bu bahsetmiş olduğumuz hastalıgın hem ferdin kendine hemde topluma çok zararları vardır.
Zararlardan bazıları örnek olarak göstermek gerekirse:
Bu iş siyasetle olmaz demek, bütün insanların ilgilendiği, faydalandıgı, davalarına, fikirlerine, ideojilerine, inanclarına hizmet etmek için kullandıkları siyasetten mahrum kalmak demektir.
Bu iş siyasetle olmaz demek, ben, benim ve milletimin yönetimiyle ilgilenmem, kim ilgilenirse ilgilensin demektir.
Siyasetle ilgilenmeyenlerin siyasetiyle ilgilenen mutlaka olur, Ama bunlar bizim siyasetimize ne kadar faydalı olabilirler?
Bu iş siyasetle olmaz demek, devletleri inkar etmekdir, çünki devletler siyasetle yönetilir. Gerçekleri inkar edemeyiz.
Bu iş siyasetle olmaz diyenlerin kurdukları dernek, cemiyet, kuruluşlar ve benzerleri asla başarılı olamazlar. Çünkü en az mensubu olan aile de dahil olamak üzere hiçbir kuruluş siyasetsiz olamaz.


Gelin birde beraberce Siyaset bizi nasıl etkilediğine göz atalım:
Çok kişi „ bizi siyasete / politikaya karıştırmayın“ dedi ve halan demekde, ama şunu unutmayınki siz siyasetin taa içindesiniz, sizleri buraya getiren iş ve ekonomi politikası´dır, sizi burada tutan ve çalıştıran sosyal politikadir ve „sizleri buradan artık çalıştınız, verginizi ödediniz, ama artik her şeyimiz var, sizlere ihtiyacımız kalmadı, sizlerde zaten bizim gibi olmadınız, gidin artık“ diyende ırkcı politika değilde ne acaba? Gördügümüz gibi – günlük yaşamamız her gün siyasetin içindedir.
Bir siyasi kuruluş olarak bizim işimiz sag ve solla, onunla bununla değil bizim davamız burdaki yanabcıların asgari sorunlarını tespit etme ve bunlara çözüm üretme ve Vatandaşımızın hakkını korumak, bunuda gerçekleştire bilmek için:

Birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım.
Biz burada huzur içinde, burdaki insanlarla kardeşce bir arada yaşamak isteyenleriz. Türk toplumu olarakda her siyasi mercide temsilcilere ihtiyacımız var. Herkes bu konuda aktiv rol alması gerekiyor, seçilemem diye bu işin içinde olmamak yanlış olur. Aktiv olmasanız bile en azından siyasetle ilgilenlere destek vermemiz gerekmezmi ?

 

Adnan Dincer

NBZ Genel Başkanı

#adnandincer

#nbzaustria

 

Letzte Aktualisierung ( Montag, 28. August 2017 )
 
< zurück   weiter >
Advertisement

Umfrage

Wie geht die Regierung mit der Covid19 Krise um ?
 

Syndicate


Fatal error: Class 'JTEXT' not found in /kunden/247862_6850/www.adnandincer.com/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 885