• Decrease font size
 • Reset font size to default
 • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Wichtige Links

 

Statistics

Besucher: 2628790

Besucher

Login Form


Passwort vergessen?
Noch kein Benutzerkonto?
Registrieren
Home
Weihnachten Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
Montag, 23. Dezember 2013

nbz adnandincer.jpgWieder neigt sich ein Jahr dem Ende zu, es war ein sehr abwechslungsreiches und turbulentes Jahr, wir alle, haben dieses schwierige Jahr hinter uns gebraucht, und hofften, dass es bei den letzten Nationalratswahlen, eine NEUE Konstellation zustande kommen wird, der die Leiden der Bevölkerung mindern und lindern wird, jedoch haben wir die ALTE Regierung als NEUE Regierung präsentiert bekommen. Eine Reihe von Erschwernissen wird auf uns zu kommen, der die Leiden der Bevölkerung nicht lindern sondern vergrößern wird. Was kann dagegen unternommen werden? Beten und nochmals Beten, vielleicht geht dann unser Wunsch in Erfüllung die Regierung lenkt ein und bringt echte Linderungsmaßnahmen.

In diesem Sinne, wünsche ich ALLEN ein gesegnetes Weihnachtsfest und ein glückliches Neues Jahr.


Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 8. Januar 2014 )
 
Yabanci kökenli seçmenler, Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
Donnerstag, 4. Juli 2013

Yabanci kökenli seçmenler:

Parlamento seçimleri yaklaşdıkca, çok ilğinc olaylarla karşılaşıyoruz. Mevcut olan siyasi partiler, yabancı kökenli Avusturya vatandaşlığına geçmiş olan seçmenlerin farkına vararak bunların oylarını nasıl alırız diye hesaplarını yapmaya başladılar. Biz seçmenlerin bir çoğunun daha seçim olacağının farkına bile varamadan, partiler çeşitli sistemlerle yabancı kökenlilerin oylarının nasıl alacağının pılanlarını geliştirdi bile, bunlardan önde geleni ise, oyları kendi partisi üzerinde toplaya bilmesi için, yabancı kökenlilere seçim listelerinde yer verildi, evet buda bizlerin isteği değilmi? Elbette öyle fakat, partiler bunu bir ciddiyet icerisinde yürütmüyor, yürütmüş olsaydı listede olan arkadaşlar, formalite bir liste sırası, yani seçilemeycek bir sıra değilde şöyle on sıralarda bir yer verirdi, öyle degilmi? Gerilerde sıraya alınmış olan arkadaşımız coğu zaman bunun bilincinde bile değil, listeye alındım diye, eşine dostuna , ben şu partiden seçim listesine alındım beni seçin diye ricada bulunuyor, tanıdıkların bu listeyi seçmemiz bu arkadaşımıza yaramıyor, aday olmuş olduğu partiye yarıyor. Bazi partiler ise seçmen daha yabancı kökenlilerin listede olmasına hazır değil diye, listede bile yer vermez iken, oyları ala bilmek için, oy topluya bilecek kişiler ile arkadaşlık kurarak bunlarin kendi partilerini övmelerini istiyor. Durumlar böyle iken, hangi partiyi seçmemiz gerekiyor? elbette bunun cevabı çok olur, gönül isterki yabancı kökenlilerin oylarının bir arada toplanması, topluca hareket ede bilirsek, o zaman mevcut partilerde bizleri ciddiye alarak hak ettiğimiz liste sıralarında yer verir. Lütfen Siyasi oyunlara kurban gitmeyelim, seçimimizi iyi bir şekilde yapalım, en azından, yabancı kökenlilere tercih oyu vererek potensiyalimizi gösterelim.
Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 30. März 2016 )
 
Demokratik devlet ilkesi Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 3
Sonntag, 30. Juni 2013
Son günlerdeki olayları bir üzğünlükle izlemekteyim, bir demokratik sistemde halkın oyunu almış bir temsilciyi, grubu elbette demokrasinin getirmiş olduğu imkanlara dayanarak eliştire biliriz, fakat şiddet kullanma ise, demokrasi ile yakından uzaktan ilgisi yoktur, eger mevcut durumdan hoşnut degilsek, 10 ay sonra olacak seçimde, sandık başına gider, tepkimizi gösterriz, oyumuzu kullanırız ve ordan çıkacak sonucuda demokratik anlayışı ile kabullenmemiz lazım. Kısaca Demokrasinin ne olduğunu isterseniz tekrar bir hatırlayalım.

Soyut olarak demokratik devlet olmanın şartları, dolayısıyla klasik demokrasinin temel ilkeleri, seçim ve temsil, genel ve eşit oy, çoğunluğun yönetim hakkı, azınlığın korunması ve çoğunluğun sınırlandırılması, devlete karşı bireysel temel haklar, yasa önünde eşitlik ilkeleridir.

Demokratik devlet ilkesi, cumhuriyet kavramını tamamlayan, ona somut nitelik kazandıran ilkelerden biridir. Biçimsel açıdan bir devletin cumhuriyet oluşu, başında bulunan kişinin halkın tümünü temsil etmek üzere ya doğrudan halk tarafından seçilen ya da halkça seçilmiş kişilerin oyuyla iş başına gelen bir kişi oluşuyla tamamlanmış sayılır. Gerçek bir cumhuriyette, yalnızca baştaki kişinin cumhurbaşkanı sıfatı taşıması yetmez; devlet başkanı da dahil olmak üzere devletteki tüm organların doğrudan ya da seçimden çıkmış kişilerce atanmaları gerekir. Demokratik olmak cumhuriyeti gerektirmez ama cumhuriyet olmanın birinci şartı demokratik devlet olmaktır.

Cumhuriyet devletin başında bulunan kişinin halkın bütününü temsil etmek üzere doğrudan ya da dolaylı yoldan halk tarafından seçilmiş olmasıyla tanımlanır. Cumhuriyet, daha çok bir yönetim biçimi, demokrasi kavramı ise yönetimin oluşum ve işleyiş kurallarını niteleyen bir içerik sorunudur.
Letzte Aktualisierung ( Montag, 3. Februar 2014 )
 
Insanlarin calismasi Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
Sonntag, 30. Juni 2013
Insan topluluklarının ve İnsanların maddi, fikri, hayati birtakım ihtiyaçları vadır bunları gidermek için caba gösterilir. Bir toplumun da, ortak Ihtiyaçları vardır. Herkes kişisel ihtiyaçlarını, tek başına karşılayamaz. Toplum üyelerinden her biri, bir iş, bir şey yapar. Bütün bu işler ve şeyler, her insanın ve toplumun ihtiyaçlarını karşılar. Demek oluyor ki, bir toplumun ve onun üyelerinin işl...eri, kişiler arasında bölünmüştür. Buna, iş bölümü derler kısaca BİRLİK ve BERABERLİK sergilenmesi gerekiyorki iyi bir sonuc elde edilsin. Burda bir birey görevini iyi bir şekilde yerine getirmedigi takdirde kişide ve toplumda eksiklikler orataya cıkar ve bu ilerlememizi zorlaştırır ve geçiktirir. Bunu ise kimse istemey öyle değilmi ?
Letzte Aktualisierung ( Montag, 3. Februar 2014 )
 
Arbeitnehmerveranlagung 2012 Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 11
Montag, 17. Januar 2011

Allgemeine Informationen

Ihre Lohnsteuer wird so berechnet, als ob Sie das ganze Jahr über gleich viel verdient hätten. Wenn Ihr Einkommen aber geschwankt hat – z.B. wegen eines Jobwechsels – zahlt sich eine Arbeitnehmerveranlagung aus. Hierbei wird die Steuer neu berechnet und gleichmäßig übers Jahr verteilt. Häufig stellt sich dabei heraus, dass man zu viel bezahlt hat und es gibt eine Lohnsteuergutschrift direkt auf Ihr Konto. Sollte es in Ihrem Fall jedoch zu einer Steuernachzahlung kommen, können Sie, wenn kein Pflichtveranlagungsgrund vorliegt, den Antrag auf Arbeitnehmerveranlagung zurückziehen.

Bei der Arbeitnehmerveranlagung können Sie nach Ablauf des Jahres Folgendes geltend machen:

 • Alleinverdiener- und Alleinerzieherabsetzbetrag einschließlich Kinderzuschlag (auch wenn dieser schon gegenüber der Arbeitgeberin/dem Arbeitgeber geltend gemacht)
 • Unterhaltsabsetzbetrag
 • Mehrkindzuschlag (nur mit dem Papierformular E4)
 • Kinderfreibetrag (Formular L1k)
 • Pendlerpauschale (soweit nicht schon gegenüber der Arbeitgeberin/dem Arbeitgeber geltend gemacht)
 • Zusatzbeitrag in der Krankenversicherung für mitversicherte Angehörige
 • eventuell Pflichtversicherungsbeiträge aufgrund einer geringfügigen Beschäftigung
 • eventuell Freibeträge für:
  • Werbungskosten
  • Sonderausgaben
  • Außergewöhnliche Belastungen (z.B. aufgrund einer Behinderung)
  • Amtsbescheinigungen und Opferausweise

 

Ausführliche Informationen unter:

Das Steuerbuch 2011 des Bundesministeriums für Finanzen bietet nützliche Tipps für Lohnsteuerzahlerinnen/Lohnsteuerzahler.

Letzte Aktualisierung ( Montag, 3. Februar 2014 )
weiter …
 
<< Anfang < Vorherige 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nächste > Ende >>

Ergebnisse 28 - 36 von 110
Advertisement