• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Wichtige Links

 

Statistics

Besucher: 2842440

Besucher

Aktuell 11 Gäste online

Login Form


Passwort vergessen?
Noch kein Benutzerkonto?
Registrieren
Home
YABANCI DÜSMANLIGI Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 3
Mittwoch, 29. Juni 2016

adnan3.pngMerhaba değerli okuyucularım,

zaman zaman olduğu gibi yine bugün sizlerle olmanın, sizlere hitab etmenin mutluluğu içindeyim.  Uzun Uzun düşünmeye gerek bulmadan bu köşe yazımda sizlere nelerler, hangi konularla hitab edeceğimi biliyordum.

Evet. Uzun yıllardır çalışmalarım gereği Halk’la iç içe olduğumu söylememe gerek yok sanırım.  Çalışmalarım la elde ettiğim tecrübelerimi ve sizlerin günlük hayatında ihtiyacı olan gündemimizde aktuel olan toplumsal genel bilgilerin bazılarını ele alacağım ve sizlerin yararına bunlardan bahsedeceğim. Yaklaşık 50 küsür yıllık gurbetci geçmişimiz var ve şuan yıl 2016 yaz dönemindeyiz. Sevgili okurlar, değerli gurbetciler yıllar yılı Avusturya ya emek vermişiz. Kanunun da, yasasin da, okulun da, kurumlarında kısacası olabildiğince, imkanlarımızın

mümkün kıldığı  kadarıyla bu vatana uymaya çalıştık çünkü burada  daha çook uzun yıllarımız geçeceğini bildiğimiz için barış  içinde yaşam sağlıyabilmeliydik.

Peki oldumu?  Yaşadığımız Ülke / Şehir de barış içinde yaşıyabiliyormuyuz? Gerçekci bir mantıkla analiz edersek!... Hayır.  Birinci ve ikinci nesil belki biraz sakin bir yaşam sürdürmüştür bu ülkede, ancak üçüncü ve şuan yetişmekte olan dördüncü nesil ise barış içinde bir yaşam sürdüremiyor. ..

Henüz Halk hissetmesede, günümüzde Aktuel olan ama çok’da ciddi ve tehlikeli olan bir konuyu açmak ve bir nebze’de olsa sizleri bu konuda bilgilendirmek, kısacası uyarmak istiyorum.  Yıl 2016 yaz mevsimindeyiz ve eğitim döneminin birinci bölümünü bitirdik ve yaz sezonu sonrası inşallah ikinci eğitim dönemine girilecek. Dolayısıyla değerli okurlarım,  Gündemimizde Aktuel olan Irkcılık / Islamofobi konusu var.  2015 başlarında islam dünyasına getirilen Islam yasasını biliyorsunuz. Islam dünyasına düşen karabulut ne yazıkkı sadece o değil. Gündeme düşen  tesettür ve Islam Öğretmeni konuları var . Irkcılığı içinde barındıran bu iki konu bizim günlük hayatımızı ciddi anlamda çok etkileyecektir. Bu konunun önümüzdeki aylar ve yillar da cok ciddi boyutlara ulastigini malesef göreceğiz. Bundan kaçamayacağız.  Sevğili vatandaşlarımız, Sosyal hayatta olsun veya cocuklarımızın egitim süreclerinde olsun kendinize ve cocuklariniza cok dikkat ediniz. Özellikle genclerimizin okullarda Islam üzerinden saldırıya uğramaları rizki çok yüksek.

Sizlerden ricam, bu gibi olaylardan kaçınızın sakınızın ve kendinizi koruyunuz. Bizler bu ülkede yaşamak durumundayız ve yerlilerle iç içe barış içinde yaşıyabilmeliyiz.  Bu tür saldırılarda sakin ve sabırlı olunuz. Eğer bir olay oluşursa yasaya baş vurunuz kendiniz müdehale etmeyiniz. Bir başka alternatif ise  Yabancıların (Türklerin) Haklarına mücadele veren kurumumuz NBZ e yani bize başvurabilirsiniz ve bizlerde konuyu tartar değerlendirir toplumumuzun geneli adına yapılması gerekenler için harekete geçeriz.

NBZ bir siyasi partidir.  Ve sizler için çalışmalarını sürdüren bir kurumdur. Kapımız herkes için açıktır. Bunu herzaman hatırlıyalım ve unutmayalım.

Kalemime son vermeden önce, Islam aleminin Ramazanı Şerif‘i hayırlı olsun ve önümüz Bayram, herkesin Ramazan bayramını canii  gönülden kutluyor hayırlara vesile olmasını  diliyorum.  Ayrıca izin sezonu başlıyor, tüm izine gidecek olanlara hayırlı tatiller, hayırlı izinler ve  sağ salim huzur mutluluk içinde geriye dönmelerinizi diliyorum.

Bir başka köşe yazımda buluşmak ümidi ile

Allaha Emanet Olun.

Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 29. Juni 2016 )
 
Haben wir wirklich eine neue Regierung? Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
Mittwoch, 29. Juni 2016
Allein mit einem neuen Vorsitzenden und einigen neuen Ministern von einer neuen Regierung zu sprechen, wäre nicht ganz richtig, hier wurden lediglich einige Personen in einem alten bestehenden System ausgetauscht. Hier braucht es neue Akzente und Strukturen, damit wir von einem Stillstand wegkommen. Die globalen Veränderungen zwingen uns effektivere Entscheidungen zu fällen, wir brauchen neue Zugänge zu politischen Lösungen abseits der Parteiapparate. Die Parteien haben keine personellen, sondern nur Strukturelle, die umgehend gelöst werden müssen. Obwohl die Regierungsparteien von Veränderung sprechen, werden wir sehen, das sich nicht viel verändern wird, hier geht es den Parteien nur um Macht erhalt und nicht um Veränderung, die unser Land dringend benötigen würde. Die Frustration der Bevölkerung muss ernst genommen werden und die vorhandenen Probleme benötigen schnellere Entscheidungen und Lösungen, die auch durchgesetzt werden. Die Regierung muss Impulse setzen und motivieren damit wir wieder auf den Weg des Erfolges kommen. Die Bevölkerung muss erkennen dass die alten Fesseln abgeworfen wurden und nicht nach einiger Zeit wieder die alte Struktur der Parteien zum Vorschein kommt. Nur wenn dies vermittelt wird kann auch eine Akzeptanz entstehen.
 
GURBETCININ VIZYONU Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
Mittwoch, 20. April 2016

GURBETCININ VIZYONU


Dönmek için gidilmişti. Aileler geride bırakılmıştı.
Evet bunun adı Gurbet ti .


Yıllar sonra bakıldığında kimse planladıgı gibi dönmemişti, dönememişti geriye. Aileler birleşmesiyle gurbeti şenledik vatan ettik kendimize. Derken! Gurbetin kanunu, kuralı bizide içine almıştır. Seçeneğimiz yoktu. Kacışımızda yoktu. Her hali ile her şartı ile uyulması şarttı Gurbetin kendisine. Peki oluyormuydu? Özümüzü değerlerimizi kaybetmeden yaşıyabiliyormuyduk O gurbetin bünyesinde?
Olmadı. Olmayaçakta. Islamiyetin ve Türk kültürünün getirdiği özelliklerimizle, yaşadığımız gurbette çok şeyler kaybetmekteyiz. Değerlerimizi kaybediyoruz Dinimizi kuralına göre yaşıyamıyoruz. Yeni neslimiz özünü kaybederek yetişmekte. Insanımıza sahip çıkılması gerekiyor……….zamanı geldi ve geçiyor……….

Letzte Aktualisierung ( Montag, 2. Mai 2016 )
 
Zaman ile Tempo Tutmak Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
Montag, 2. Mai 2016

Zaman ile Tempo Tutmak hiç düşündünüzmü zaman ile tempoyu tutup tutmadığınzı?

adnan_profil.jpgMerhabalar değerli okuyucular.

Evet, ben düşündüm ve bunu hergün düşünmekteyim. Neden biliyormusunuz? Çünkü, zaman hırsızdır. Zaman bizden çalıyor herşeyimizi. Bunu ben hergün düşünmekteyim. Kendi özel dünyamda olsun veya toplum üzerinde artı ve eksi lerimizin hesabını yaptığımda ortaya çıkan sonuçlarla zaman sayesinde verdiğimiz farkları görebiliyorum. Bilindiği gibi 1999 yılından beri kendini sosyal toplumsal çalışmalara adayan birim. Türk toplumunun bu ülkede yeri ve konumu benim için çok önem taşıyor. Son yıllarda çalışmalarıma daha bir ağırlık vermek adına ekibimiz kuruldu ve genişledi. Bu demek oluyorki, bizler geleceğimiz için önemli ve radikal kararlar alarak kolları sıvadık. Bu ülkedeki geleceğimiz sadece benim ve taze ekibimin elinde değil malesef. Burda, bu ülkede, eğer ses getirmek istiyorsak, birlik ve beraberlik dayanışmasına girilmeli. Kısacası, halk olarak sizlerde kolları sıvamalısınız. Ancak amaç ve hedeflerimize, refaha öyle ulaşabiliriz. Geçtigimiz hafta 24.04.2016 tarihinde Avusturya Cumhurbaşkanlığı seçimleri yaşandı, ortaya çıkan sonuç ise iki adayın yanı aşırı sağ ve aşırı solun adayları 22.05.2016 da tekrar seçimlere gitmesini zorunlu kıldı. istatistiklere göre, 24.Nisan seçimlerinde bizler yine seçimlere önem vermémişiz, yine seçimlerde katılımımız çok düşüktü. Değerli ülkedaşım, bu böyle gidemez ve gitmemeli. Seçim, insana bir haktır. Birey sin ve bu senin hakkındır, bunu mutlaka kullanmalısın. Bende bu ülkede yaşayan bir insanım benimde söz hakkım var diyerek, hakkın olan oy'unu kullanmalısın. Senin kullanmadığın oy hakkın, kazanmasını istemediğin bir partiye hediye olarak gidebilir. Benim gönlümden geçen, sizlerin 22 mayıs seçimlerine önem ve agırlık vermenizdir. Bugün Cumhurbaşkanlığı seçimidir, yarın birgün bizi ciddi anlamda etkileyecek daha önemli seçimlerle karşılasacağız. Bugün atacağımız adımlar, yarın birgün yapacaklarımızın yatırımı olacaktır. burdan yola çıkarak, her birimiz geleceğimizi göz önünde bulundurarak , görevlerimizi zamanında yerine getirelim diyorum... Gelecekte güçü olmamız için, ben Adnan Dincer sahip olduğum imkanları ve bilgiyi toplumumuzun ihtiyacına tahsiz ederek, elimden geldiğnce faydalı olmaya çalışıyorum. Dolayısıyla, topluma faydalı olunması adına NBZ ofisimizde bazı sosyal çalışmalara adım atarak, geleceğimize bilgi yatırımları başlatılmıltır... Bir başka köse yazısında buluşmak ümidiyle diyorum. Sayğılarımlar

Letzte Aktualisierung ( Montag, 2. Mai 2016 )
 
Gözlerin Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
Dienstag, 12. April 2016

Gözlerin ağırlaşır, açık tutatamassın, aslında gözlerinin yorgunluğu değil, ruhunun yorgunluğunu yansıtıyordur sana ama sen farkında değilsin,  belkide farkındasın ama kubullenmek istemessin, o kadar yorulmuşsundurki bu dünya ile mücadele etmekden, gözlerini kapatarak yorgunluğunu giderrim zannederek haykırmak gelir içinden ama asıl istediğin hayalini kurduğun ise bu dünyaya ebediyen gözlerini kapamak , çekmiş olduğun eziyetten, sıkıntıdan izdirapdan kurtulurum dercesine, çözümmü bilemessin ama ümit edersinki öyle olsun diye, çekilsen ıssız bir yere yaşasan kendi halinde, uzaklaşsan bu dünyanın yükünden.

 Olmazmı ? hayır olmaz sen çekmek için yaratıldın, sınavını vermen gerekir, bu dünyanın bütün yükü yüklensede sen kaçamassın, hem kaçsan nereye yine bulaçak dertler sıkıntılar seni, kapa gözlerini birdaha açmamak için.

Belki ‚O‘ zaman kurtulursun.

 

 
<< Anfang < Vorherige 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nächste > Ende >>

Ergebnisse 10 - 18 von 111
Advertisement