• Decrease font size
  • Reset font size to default
  • Increase font size

 "İnsanların barışları da savaşları da birer hayalden doğmaktadır. Öğünmeleri de, utanmaları da birer hayale dayanmaktadır".
 

"Etrafında insan yüzlü bir çok şeytan vardır. Bu sebeple her ele el vermek, bağlanmak,intisab etmek uygun değildir".


Home
Siyaset ve NBZ Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
Mittwoch, 15. Februar 2017

Sizlerin isteği ve hasreti ile kurulan ve var olan NBZ- Gelecek için yeni hareket, değişik dallarda sizler için mücadele etmekte. Hangi dallarda neler yaptık, neler yapa biliriz bunları bundan sonra  siz Vatandaşlarımıza aktarmaya uğraşacagız. Sizler haliyle sora bilirsiniz, seçimden bugüne kadar ne yaptınız diye ?

şunu bilmemiz gerekiyorki, bir siyasi güç – helede 50 seneden sonra ilk ve tek olan bir kuruluş olarak,  herşeyin iyi bir şekilde hazırlanması gerekiyordu, çünkü yeniydik, terçübesizdik, hazırlıksızdık, fakat bunları buğün aşmış bulunuyoruz ve en iyi şekilde her Vatandaşımızın haklarını korumak için çaba gösteriyoruz ve göstereceğiz. Çok kişi „ bizi siyasete / politikaya karıştırmayın“ dedi, ama şunu unutmayınki siz siyasetin taa içindesiniz, sizleri buraya getiren iş ve ekonomi politikası´dır, sizi burada tutan ve çalıştıran sosyal politikadir ve „sizleri buradan artık çalıştınız, verginizi ödediniz, ama artik her şeyimiz var, sizlere ihtiyacımız kalmadı, sizlerde zaten bizim gibi olmadınız, gidin artık“ diyende ırkcı politika değilde ne acaba? Gördügümüz gibi – günlük yaşamamız her gun siyasetin içindedir. Bir siyasi kurulus olarak bizim işimiz sag ve solla, onunla bununla degil bizim davamız HAK davası ve yönümüz Vatandasimizin hakkını korumak, bunuda gerçekleştire bilmek için: Birlik ve beraberlik içinde olmamız lazım.Biz burada huzur içinde, burdaki insanlarla kardeşce bir arada yaşamak isteyenleriz. Ama biz hakkımızı yedirmek, haksızlıgı yutmak, irkcılığa alet olmak istemeyen kişileriz.

Adnan Dincer 

 
Gescheiterte Integration Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
Freitag, 22. Juli 2016
integration.jpgDurch verschiedene Aktionen und Vorkommnisse in letzter Zeit sind die Themen Zuwanderung, Integration, Türken und Islam in der österreichischen Innenpolitik allgegenwärtig, was teilweise dazu führt, das sich die Gesellschaften noch mehr voneinander entfernen.

Hier ist das Gebot der Stunde: eine vernünftige Politik zu realisieren um für die Zukunft  Österreichs und aller Betroffenen eine konstruktive Lösung des Zusammenlebens zu realisieren.

Die politischen Auseinandersetzungen wie dies zurzeit der Fall ist, werden uns noch mehr entzweien.  

Bestimmte Parteien und Politiker missbrauchen diese Themen mittels Angstmache  für  Ihre zwecke und beachten dabei nicht, dass sie  das Gelingen der  Integration wesentlich erschweren.

Konstruktive Lösungen können nur mit einer sachlichen und zielorientierten Debatte zwischen Politik, ExpertInnen, ZuwandererInnen und einer breiten Öffentlichkeit, gefunden werden,  alles andere würde die Gesellschaften auseinander bringen.

Was oft vergessen oder vernachlässigt wird, das die in Österreich lebende MigrantenInnen und Menschen mit Migrationshintergrund keine homogene Gruppe bilden, sondern kamen aus vielen verschiedenen Ländern und Gegenden und ebenso aus verschiedenen Gründen nach Österreich.

Die fehlgeschlagene Integrationspolitik wurde in der Annahme realisiert, dass diese Menschen eines Tages in ihre Heimatländer zurückkehren würden,  weshalb wir heute uns mit den negativen Folgen dieser Versäumnisse und der falschen und versäumten Integrationspolitik auseinander setzen müssen.

Viele MigrantenInnen besitzen mittlerweile die österreichische Staatsbürgerschaft und sind damit Teil des Österreichischen Volkes.  Ob wir wollen oder nicht müssen wir uns an einen Tisch setzen und gegenseitig die vorhanden Ängste, bedenken und anliegen zu Sprache bringen, nur wenn wir dies realisieren und dabei gegenseitig  ehrlich sind, können wir gemeinsam Lösungen erarbeiten, was uns allen helfen wird, dabei sollten wir aber nicht vergessen, das eine Integration bzw. Inklusion nur über  das Setzen positiver Anreize erfolgen kann.

Wir brauchen langfristige Strategie die die Interessen und Bedürfnisse der MigrantenInnen und der aufnehmenden Gesellschaft in gleichem Maße berücksichtigt.  Die Integrationspolitik sollte  eine aktive und zukunftsorientierte sein.

Letzte Aktualisierung ( Freitag, 22. Juli 2016 )
 
YABANCI DÜSMANLIGI Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 3
Mittwoch, 29. Juni 2016

adnan3.pngMerhaba değerli okuyucularım,

zaman zaman olduğu gibi yine bugün sizlerle olmanın, sizlere hitab etmenin mutluluğu içindeyim.  Uzun Uzun düşünmeye gerek bulmadan bu köşe yazımda sizlere nelerler, hangi konularla hitab edeceğimi biliyordum.

Evet. Uzun yıllardır çalışmalarım gereği Halk’la iç içe olduğumu söylememe gerek yok sanırım.  Çalışmalarım la elde ettiğim tecrübelerimi ve sizlerin günlük hayatında ihtiyacı olan gündemimizde aktuel olan toplumsal genel bilgilerin bazılarını ele alacağım ve sizlerin yararına bunlardan bahsedeceğim. Yaklaşık 50 küsür yıllık gurbetci geçmişimiz var ve şuan yıl 2016 yaz dönemindeyiz. Sevgili okurlar, değerli gurbetciler yıllar yılı Avusturya ya emek vermişiz. Kanunun da, yasasin da, okulun da, kurumlarında kısacası olabildiğince, imkanlarımızın

mümkün kıldığı  kadarıyla bu vatana uymaya çalıştık çünkü burada  daha çook uzun yıllarımız geçeceğini bildiğimiz için barış  içinde yaşam sağlıyabilmeliydik.

Peki oldumu?  Yaşadığımız Ülke / Şehir de barış içinde yaşıyabiliyormuyuz? Gerçekci bir mantıkla analiz edersek!... Hayır.  Birinci ve ikinci nesil belki biraz sakin bir yaşam sürdürmüştür bu ülkede, ancak üçüncü ve şuan yetişmekte olan dördüncü nesil ise barış içinde bir yaşam sürdüremiyor. ..

Henüz Halk hissetmesede, günümüzde Aktuel olan ama çok’da ciddi ve tehlikeli olan bir konuyu açmak ve bir nebze’de olsa sizleri bu konuda bilgilendirmek, kısacası uyarmak istiyorum.  Yıl 2016 yaz mevsimindeyiz ve eğitim döneminin birinci bölümünü bitirdik ve yaz sezonu sonrası inşallah ikinci eğitim dönemine girilecek. Dolayısıyla değerli okurlarım,  Gündemimizde Aktuel olan Irkcılık / Islamofobi konusu var.  2015 başlarında islam dünyasına getirilen Islam yasasını biliyorsunuz. Islam dünyasına düşen karabulut ne yazıkkı sadece o değil. Gündeme düşen  tesettür ve Islam Öğretmeni konuları var . Irkcılığı içinde barındıran bu iki konu bizim günlük hayatımızı ciddi anlamda çok etkileyecektir. Bu konunun önümüzdeki aylar ve yillar da cok ciddi boyutlara ulastigini malesef göreceğiz. Bundan kaçamayacağız.  Sevğili vatandaşlarımız, Sosyal hayatta olsun veya cocuklarımızın egitim süreclerinde olsun kendinize ve cocuklariniza cok dikkat ediniz. Özellikle genclerimizin okullarda Islam üzerinden saldırıya uğramaları rizki çok yüksek.

Sizlerden ricam, bu gibi olaylardan kaçınızın sakınızın ve kendinizi koruyunuz. Bizler bu ülkede yaşamak durumundayız ve yerlilerle iç içe barış içinde yaşıyabilmeliyiz.  Bu tür saldırılarda sakin ve sabırlı olunuz. Eğer bir olay oluşursa yasaya baş vurunuz kendiniz müdehale etmeyiniz. Bir başka alternatif ise  Yabancıların (Türklerin) Haklarına mücadele veren kurumumuz NBZ e yani bize başvurabilirsiniz ve bizlerde konuyu tartar değerlendirir toplumumuzun geneli adına yapılması gerekenler için harekete geçeriz.

NBZ bir siyasi partidir.  Ve sizler için çalışmalarını sürdüren bir kurumdur. Kapımız herkes için açıktır. Bunu herzaman hatırlıyalım ve unutmayalım.

Kalemime son vermeden önce, Islam aleminin Ramazanı Şerif‘i hayırlı olsun ve önümüz Bayram, herkesin Ramazan bayramını canii  gönülden kutluyor hayırlara vesile olmasını  diliyorum.  Ayrıca izin sezonu başlıyor, tüm izine gidecek olanlara hayırlı tatiller, hayırlı izinler ve  sağ salim huzur mutluluk içinde geriye dönmelerinizi diliyorum.

Bir başka köşe yazımda buluşmak ümidi ile

Allaha Emanet Olun.

Letzte Aktualisierung ( Mittwoch, 29. Juni 2016 )
 
Haben wir wirklich eine neue Regierung? Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 0
Mittwoch, 29. Juni 2016
Allein mit einem neuen Vorsitzenden und einigen neuen Ministern von einer neuen Regierung zu sprechen, wäre nicht ganz richtig, hier wurden lediglich einige Personen in einem alten bestehenden System ausgetauscht. Hier braucht es neue Akzente und Strukturen, damit wir von einem Stillstand wegkommen. Die globalen Veränderungen zwingen uns effektivere Entscheidungen zu fällen, wir brauchen neue Zugänge zu politischen Lösungen abseits der Parteiapparate. Die Parteien haben keine personellen, sondern nur Strukturelle, die umgehend gelöst werden müssen. Obwohl die Regierungsparteien von Veränderung sprechen, werden wir sehen, das sich nicht viel verändern wird, hier geht es den Parteien nur um Macht erhalt und nicht um Veränderung, die unser Land dringend benötigen würde. Die Frustration der Bevölkerung muss ernst genommen werden und die vorhandenen Probleme benötigen schnellere Entscheidungen und Lösungen, die auch durchgesetzt werden. Die Regierung muss Impulse setzen und motivieren damit wir wieder auf den Weg des Erfolges kommen. Die Bevölkerung muss erkennen dass die alten Fesseln abgeworfen wurden und nicht nach einiger Zeit wieder die alte Struktur der Parteien zum Vorschein kommt. Nur wenn dies vermittelt wird kann auch eine Akzeptanz entstehen.
 
GURBETCININ VIZYONU Drucken E-Mail
Benutzer Bewertung: / 1
Mittwoch, 20. April 2016

GURBETCININ VIZYONU


Dönmek için gidilmişti. Aileler geride bırakılmıştı.
Evet bunun adı Gurbet ti .


Yıllar sonra bakıldığında kimse planladıgı gibi dönmemişti, dönememişti geriye. Aileler birleşmesiyle gurbeti şenledik vatan ettik kendimize. Derken! Gurbetin kanunu, kuralı bizide içine almıştır. Seçeneğimiz yoktu. Kacışımızda yoktu. Her hali ile her şartı ile uyulması şarttı Gurbetin kendisine. Peki oluyormuydu? Özümüzü değerlerimizi kaybetmeden yaşıyabiliyormuyduk O gurbetin bünyesinde?
Olmadı. Olmayaçakta. Islamiyetin ve Türk kültürünün getirdiği özelliklerimizle, yaşadığımız gurbette çok şeyler kaybetmekteyiz. Değerlerimizi kaybediyoruz Dinimizi kuralına göre yaşıyamıyoruz. Yeni neslimiz özünü kaybederek yetişmekte. Insanımıza sahip çıkılması gerekiyor……….zamanı geldi ve geçiyor……….

Letzte Aktualisierung ( Montag, 2. Mai 2016 )
 
<< Anfang < Vorherige 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Nächste > Ende >>

Ergebnisse 10 - 18 von 113
Advertisement

Umfrage

Welcher Liste geben Sie bei der AK Wahlen 2019 Ihre Stimme?
 

Syndicate


Warning: fsockopen() [function.fsockopen]: unable to connect to 196.216.2.21:43 (Connection timed out) in /kunden/247862_6850/www.adnandincer.com/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 1078

Fatal error: Class 'JTEXT' not found in /kunden/247862_6850/www.adnandincer.com/components/com_joomlastats/count.classes.php on line 885